Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emek Köyünde 3 Günlük Eğlence
05 Mayıs 2010 Çarşamba Saat 21:10
Yöremizin Kaval sanatcısı Kerim Aydın Çaykara’dan Van-Özalp Emek ve Dönerdere Köylerine Göç eden Hemşerilerimizi 3 gün boyunca horon oynattı

Geçen hafta gerçekleşen Karadenizliler gecesine katılmak için Van’a giden Yöremizin Kaval sanatçısı Kerim Aydın, bu kez Çaykara’dan Van-Özalp Emek ve Dönerdere Köylerine Göç eden Hemşerilerimizi unutmadı. Emek Köyü Düğün Salonunda 3 gün boyunca eğlence düzenlenerek oradaki hemşerilerimizi doyasıya eğlendirdi. Emek ve Dönerdere köylerinde bulunan hemşerilerimiz; İlk defa buralara Karadeniz sanatçıları geldi. Çok duygulandık ve heyecanlandık. Bunu fırsat bildik 3 gün boyunca iki Köy bir araya gelerek doyasıya eğlendik. Bizler buralara daha fazla Karadeniz sanatçılarını bekliyoruz dediler.

Kaynak: yesilalan.net

Bu haber toplam 4042 defa okundu.
aşırı değil mi?
akturk
Ne kjadar da eğlenceye düşkün olunduğu dikkatten kaçıyor.3 gün 3 gece...masallarda yaşanılır sanırdık...Hakkaten çok doyumsuz bir yöre insanı.Eğlencede de erkekleri daha çok eğlenirken bayanlar seyir gözüye şaşa kalabiliyor.Her ne kadar eğlence şenliklerimiz de olsa fazlası şaşırtıcı değil mi?
06 Mayıs 2010 Perşembe Saat 14:06
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2015 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR