Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Fehmi Çelebi Dekan Oldu
30 Kasım 2010 Salı Saat 11:16
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına hemşerimiz Prof Dr. Fehmi Çelebi atandı.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına hemşerimiz Prof Dr. Fehmi Çelebi atandı. 4 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurul toplantısının ardından Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak atanan  Prof. Dr. Fehmi Çelebi görevine başladı.

Prof. Dr. Fehmi Çelebi Dekanlığa atanmadan önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışıyordu. 20 yıldır Erzurum Atatürk Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Fehmi Çelebi Ülkemizin yetiştirdiği önemli cerrahlar arasında gösterilmektedir.
 
 

Prof Dr. Fehmi Çelebi'nin Özgeçmişi

1964 Yılında Çaykara'nın Taşkıran Beldesinde doğdu. İlkokul eğitimini burada tamamladıktan sonra ortaöğretimine Sakarya'da başladı ve liseyi Sakarya Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Üniversiteye 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladı. 1988 yılında bitirdi. Bir buçuk yıl süreyle Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde mecburi hizmette bulundu. Oradan Sakarya 1 no'lu Gar Sağlık Ocağı’nda görevine devam etti. 1991 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde genel cerrahi ihtisasına başladı ve 1996 başında ihtisasını tamamladı. Bir buçuk yıl süreyle Giresun-Bulancak'ta genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'na Yrd. Doç. Dr. olarak atandı. Şubat 2001-2008 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi başhekim yardımcılığı görevinde bulundu. ve 2004 yılında Genel Cerrahi Doçenti,2010 yılında Genel Cerrahi Profesörü oldu. Son olarak Erzincan Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanlığına atanan Çelebi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bu haber toplam 5419 defa okundu.
Tebrik ediyor başarılarının devamını dilerim.
Hikmet AYDIN
sevgili arkadaşım Fehmi Çelebi'yi tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim. Solaklı deresinden Çok başarılı Cerrahlar var . Necmi Kurt,Hasan Dinç Ve Fehmi Çelebi ,Coşkun Yıldız Ve şimdi aklıma gelmeyen diğer hocalarımız sizinle gurur duyuyoruz. Fehmi beyi İnşaallah kısa zaman sonra Rektör olarak görmek istiyoruz. Sevgi Ve Saygılarımla
Hikmet Aydın.
Endüstri Müh.
03 Aralık 2010 Cuma Saat 17:32
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2015 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR