Yazı Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayalıklar Yine Düştü
08 Ekim 2009 Perşembe Saat 19:24
Daha önce çeşitli zamanlarda büyük çapta kopmaların olduğu Çaykara köprü girişindeki kayalıklarda bu gün (8 Ekim) perşembe günü yeni bir kaya kütlesi koptu.

              Daha önce çeşitli zamanlarda büyük çapta kopmaların olduğu Çaykara köprü girişindeki kayalıklarda bu gün (8 Ekim) perşembe günü yeni bir kaya kütlesi koptu.

            Son olarak geçtiğimiz aylarda yaklaşık 200 metreküplük kaya parçalarının kopup geldiği kayalıklardan bu kez de yaklaşık 100 metreküplük bir kütle daha koptu. Sabah saatlerinde meydana gelen olayda vatandaşlar korkulu dakikalar yaşadı. Özellikle yağmur ve don olayı görülen günlerin ardından çözülmenin meydana geldiği kayalıklar adeta tehlikeli bir bombaya dönüşüyor.  Olayda sevindirici olan can ve mal kaybının olmaması oldu. Olay sonunda Çaykara-Uzungöl yolu ulaşıma kapatılarak ulaşım bir süre servis yolundan sağlanmaya başlandı. Çaykara-Uzungöl yolu öğleden sonra ulaşıma açıldı. Olayla ilgili konuşan vatandaşlar köklü bir önlemin alınmasını istediler. Vatandaşlar kayalıkların her an düşmeye hazır olduğunu, bu güne kadar defalarca koptuğunu söyleyerek 'önlem alınması için ne bekleniyor, önlem alınması için can kaybı mı yaşanması lazım' şeklinde konuştular.

Foto Arşiv: Çaykara Gazetesi

Bu haber toplam 2310 defa okundu.
psikolojik savaş
kuvars
Her olayda ve her defasında işi siyasete ve "Kadahor ile köyler" ayrımcılığına getirmek sorunların çözümünde yıllardır çare olmadı. Belediyeyi hep Kadahorlu başkanlar yönetti, seçimle geldiler ve seçimle gittiler. Bunu hasımlık gibi göstermekten vazgeçin. Kaldı ki başarılarınız ortada! bari eleştirilere tahammül edin. Sonuçta taşlar yolu kapattı. Servis yolu Çaykaranın içinden belediyenin mucur tesislerinden verildi. Siz hiç o yolun durumunu görmediniz mi? köstebek yuvası gibi. İnsaf yani belediyenin kendi mucur tesislerine giden yoluda akp mi düşünsün. Adamlar zaten açılım peşinde koşmaktan açmadıkları bi yer bırakmadılar. asıl tuhaf olan şu Kadahorun güç meselesi. Yav her defasında psikolojik olarak millete işkence etmenize gerek yok ki, ne yapalım yani seçmen sayınız fazla diye, sizi eleştirmeyelim mi? başkana ve ekibine başarılar diledik zaten, standart belli zaten allayıp pullasak ne yazar. seçmen sayımız az diye kuru cahilde değiliz. iyiki taşlar düşmüş de, bu vesile ile hepimiz eteğimizdeki taşları düşürdük.
Saygılarımla...
12 Ekim 2009 Pazartesi Saat 12:17
Boş konuşmalara aldırmıyorum
Mehmet Savaş Dündar
Sende bütün Zelekalıları topladın da ne oldu. Çaykara'nın seçmeni 1715 Kadahorun 600. 30 kişi gelmedi 570. Aydın iki de aday çıktı. Merak ettim bu oyları kim verdi Çaykaranın 29 köyünden insan var onlar kaderi tayine der senin adayın kazansa farklı mı olacaktı? Hem ne çabuk sosyaldemkratlığı bıraktın akp li oldun dostum. Akıyla karasıyla Çaykaramıza hizemt edenlerin emrinde etmiyenlerin karşısındayım boş işlerle değil icraatlal a uğraşmak istiyoruz. Belediye değil hükümetin yapacağı işleri kartıştırma önce öğren sonra gel sevgilerimle ..... iyinin emrinde kötünün karşısında el ele gönül gönüle daha güzele diyorum husumeti bırakalım Çaykara için uğraşalım aileni
zin muhtarı MEHMET SAVAŞ DÜNDAR
10 Ekim 2009 Cumartesi Saat 20:48
vay bee
Emre Aslantürk
Sayın ailemizin muhtarı(her ne demekse). Sen önce azıcık düşün sonra yorum yap. Tükiye'deki bütün Kadahorluları toplayarak kazandığınız belediyeyi önce bir işlet sonra konuş. Becerizksiz birini buldunuz şimdi çekin çekeceğiniz kadar. Allah işini bilir.
10 Ekim 2009 Cumartesi Saat 18:38
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SİTE ANKET
Sizce Çaykara'da Yüksekokul Açılmalı mıdır?
Kesinlikle Açılmalıdır
Açılsa İyi olur
İlgi Alanıma Girmiyor
Açılmasa Daha İyi
Kesinlikle Açılmamalıdır
Künye . Reklam . İletişim . RSS   Copyright © 2002-2014 Çaykara Gazetesi
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR