çaykara Serdar elektronik
Çaykara Gazetesi

Çaykara ve Dernekpazarı Eğitim Vakfı burs başvuruları başladı

Çaykara ve Dernekpazarı Eğitim Vakfı burs başvuruları başladı

caykara_logoÜniversitede okuyan Çaykara ve Dernekpazarlı öğrencilere yönelik burs veren Çaykara ve Dernekpazarı Eğitim Vakfı bu yıl da üniversitede okuyan öğrencilere yönelik burs müracaatlarını almaya başladı.

Üniversitede okuyan Çaykara ve Dernekpazarlı öğrencilere yönelik burs veren Çaykara ve Dernekpazar Egitim Vakfi bu yılda 2016-2017 eğitim yılında üniversitede okuyacak öğrencilere yönelik burs müracaatlarını 16 Ağustos tarihinden itibaren almaya başladı.

Geçen yıl burs alan öğrenciler en geç 15 Ekim’e kadar SADECE öğrenci belgesi ile transkript belgesi yollayacaktır. Belgelerin fotokopileri ve onaysız olanları geçersizdir. Öğrenci belgesi kayıt tazelendikten sonra alınacaktır.
Vakıftan yapılan açıklamada: “Üniversiteye ilk giren öğrencilerin  başvuru evrakları en geç 10 Ekim 2015 tarihine kadar vakıfta olması gerekmektedir. Eksik ve yanlış evraklı başvurular kabul edilmeyecektir. İnternet üzerinden direkt başvuru yapılmamaktadır. Aşağıdaki form ve başvuru dilekçesi doldurularak istenilen evraklarla birlikte Çaykara ve Dernekpazarı Vakfı Müdürlüğü Fatih/İstanbul adresine elden veya posta ile gönderilecektir.

2015-2016 Öğretim yılında burs alan ve bu yılda burs almak isteyen öğrencilerin en geç 15 Ekim 2016 tarihine kadar bir üst sınıf öğrenci belgesi (aslı) ile transkript  belgesini (aslı) vakfa göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bursları kesilecektir. Vakıf senedi gereği başarısız öğrenciye burs verilmeyecektir. Başarılı öğrenci değerlendirmeleri; alttan hiç ders taşımayan öğrenciler ve not ortalaması 2,75 olan öğrenciler burs başvurusu yapabilecektir.” denildi.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler.

1-Öğrenci Belgesi (kesinlikle orijinal ıslak imzalı olacaktır. Fax veya fotokopi kabul edilmez)
2-Transkript  (Hazırlık ve 1. sınıflar için gerek yok)
3-Form Sayfa 1 (linki altta)
4-Form Sayfa 2 (linki altta)
5-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Herhangi bir ilçe kaymakamlıklarında, bulunan nüfus müdürlüklerinden temin edilir,sabıka kaydı değildir.)
6-İkametgah (Muhtarlıklardan temin edilir veya vukuatlı nüfus kayıt örneğinde yer alır. )
7. Anne ve Babaya ait gelir belgesi

*Çalışan anne babalar için iş yerlerinden alacakları maaş bordrosu

*Emekli olan anne babalar için emekli maaşını aldıkları  banka dekontu , maaş miktarını gösteren cüzdan  fotokopisi  veya  E Devletten dökecekleri emekli aylık bilgisi dökümü

*Hiçbir geliri olmayan anne ve baba için ayrı ayrı ( E devletten veya sigorta müdürlüklerinden   4A  SGK, 4B  BAĞKUR, 4C EMEKLİ SANDIĞI   kayıtlarının olmadığını gösteren dökümler ( Çalışmayan anne ve babaların her biri  için ayrı ayrı bu üç döküm alınacaktır) çalışmayan anne muhtardan ev hanımıdır belgesi de alabilir.

  1. İş Bankası Hesap no bildirim belgesi( Öğrenci hesabı öğrenci kimlik kartıyla banka şubesine giderek öğrenci adına açılacaktır., hesabın öğrenci hesabı olduğundan emin olunmalıdır ki iş bankası öğrenci hesaplarından 4 yıl boyunca masraf almamaktadır.
    5 Adet posta pulu (pul tutarı önemli değil)   ( Bütün evraklar kırmızı Leıtz marka gömlek dosya içerisinde vakfa elden veya posta yoluyla  gönderilecektir.

Burs başvuruları 16 Ağustos-10 Ekim tarihleri arasında alınacaktır. Müracat evrakları en ge. 15 Ekim tarihine kadar vakıf merkezine ulaşması gerekmektedir. Eksik ve  yanlış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Burs kazanmaya hak kazanan öğrenciler her yıl 15 Ekim tarihine kadar bir üst sınıfın öğrenci belgesini transkript belgelerinin vakfa gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde burslar kesilir.

Müteakip yılda burs alınabilmesi için alttan ders taşınmaması ve not ortalaması 2,75 ve üzeri olması gerekmektedir.

TIKLA İNDİR basvuru-formu-2016-2017

TIKLA İNDİR burs-dilekcesi-2016-2017

Vakfın Adresi:

Hasan Halife Mahallesi
Hissedar Sokak No:18/3
Fatih – ISTANBUL

Telefon : +90 212 531 83 30
Telefon : +90 212 521 11 59
Faks : + 90 212 521 05 08

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.