şatıroğlu inşaat
çaykara Serdar elektronik
Çaykara Gazetesi

Hasan Güven Tekrar Başkan

Hasan Güven Tekrar Başkan

Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinin olağan genel kurulu 16 Ocak 2011 Pazar günü Trabzon’da kendi merkez binasında yapıldı. 120

0 üyesi bulunan dernek yönetimi seçiminde tüzük gereği kongre kararı almadan bir ay önce aidatını yatıranlar oy kullanabilecekleri için oy vereceklerin sayısı 236 olarak belirlendi.

Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinin kuruluşundan beri ilk defa bu kongrede iki liste ile seçime girmesi, kongreye olan ilgiyi ve heyecanı bir hayli arttırd

ı. Oy verecek üyelerin dışında tüzük mağduru olduğu için oy kullanamayacak üyelerin de kongreye çok fazla ilgi gösterdiği gözlendi. Sabahın erken saatlerinde dernek binası tamamen doldu. Oy kullanacak üyeler kartlarını aldıktan sonra ayrı bir bölüme alındı. Her iki salonun dolması nedeni ile zaman, zaman zorluklar yaşandı.

Kongre saat 11.00’da başladı. Kongreye her iki aday adına divan başkanlığı için müracaatları yapıldı. Hasan Güven ekibinin divan için önerdiği listede divan başkanlığına Dr. Aydın Aydın, üyeliklere Orhan Genç ve Ahmet Çiçek seçildi. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Divan Başkanının daveti ile saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı okunmasından sonra derneğin faaliyet ve mali raporu Orhan Genç tarafından okundu. Ardından bazı üyeler dernek çalışmaları ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktardılar. Konuşmaların ardından yapılan oylamalar ile dernek raporları ibra edildi. Üye aidatları yıllık 24 lira olarak belirlendi.

Daha sonra başkan adaylarının konuşmalarına sıra geldi. İlk konuşmayı Dr. Mustafa Şahin yaptı. Kongreye gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını, geçmiş yönetimlerin yaptıkları işlerden dolayı kendilerine teşekkür ederek, bundan sonra üyeler kendilerini yönetime seçerlerse çok daha güzel hizmetler vereceklerini, her şeyi Allah rızası için yapacaklarını, değişimin her zaman için beraberinde güzellikleri getirdiğini söyledi. Şahin; “Kim kazanırsa kazansın buradan kazanan Çaykara ve Dernekpazarlılar olacaktır.” Dedi.

Mevcut başkan ve başkan adayı  Hasan Güven yaptığı konuşmada, derneğin bu güne kadar çok işler başardığını, Trabzon’da biri erkek diğeri kız yurdu olmak üzere iki binayı tamamladıklarını, bundan sonra ise sıranın yeni bir dernek binası yapmak olduğunu, bunun için bir dönem daha yetki verilmesini istedi.

Başkan adaylarının konuşmalarından sonra dilek ve temenniler bölümünde bazı üyeler görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu yaptığı konuşmada; Buradan kim seçilirse seçilsin her iki adaya eşit mesafede olduklarını, seçim sonunda bütünlük içinde herkesin çıkacak olan sonuca saygı göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Bu arada Dr. Ahmet Yaşar Zengin söz alarak, salonda görünen güzel atmosferin değerlendirilmesini ve tek yumruk olunmasına vurgu yaparak, buradan güçlü bir şekilde çıkılması için tekrar başkanların görüşmesini ve seçime tek liste olarak girilmesini istedi. Başkan adaylarının tekrar kürsüye çağrılması salondaki üyeleri heyecanlandırdı. Divan Başkanı Dr. Aydın Aydın “Üyelerden gelen listelerin birleştirilmesi ile ilgili, her iki yönetimle 20 dakikalık bir görüşme yapılacaktır” demesi ile salonda müthiş bir alkış koptu. Bu da kongreye katılanların bütünlük içinde tek liste ile seçime girilmesini salona yansıması idi. Yaklaşık 20 dakika sonra divan başkanının başkan adaylarının anlaşamadıklarını söylemesi salonda bulunan üyelerde soğuk duş etkisi yarattı.

Kongrede daha sonra seçim maddesine geçildi. Üyeler tek tek gizli bölmelere giderek oylarını kullandılar. Oy verme işlemi saat 17:00’da bitti. Sandık açılmaya başlanınca salondaki üyeler heyecanlı bir şekilde oy tasviplerini sonuna kadar izlediler. 199 kişinin oy kullandığı secimde Hasan Güven’e 109, Dr. Mustafa Şahin’e 90 oy çıktı. Hasan Güven ve yönetimi Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinin başkanlığına yeniden seçildi.

Hasan Güven’in Listesi

Yönetim asıl Üyeler               Denetleme Asıl Üyeler

1-Hasan Güven                       1- Abdulmecit Beder

2-Ahmet Yıldız                       2- Necmi Sezer

3-Yakup Aslan                       3- Recep Keleş

4-Türgay Gümüş

5-Namık Kemal Gedikoğlu

6-C.Cemal Cansız

7-Orhan Genç

8-Aydın Aydın

9-Mustafa Hacıabdullahoğlu

10-İbrahim Yüce

11-Ahmet Çicek

12-Mustafa Necmi Bayraklı

13-M.Zeki Kansız

14-Yüksel Şimşek

15-Mehmet Erdil

16-Osman Abanoz

17-Mehmet Tüysüz

18-Kamil Koç

19-Hasan Tahsin Sanioğlu

20-Cevat Şahin

21-Naim Çimen

22-Mustafa Baltacıoğlu

23-Tuncay Mutlu

24-Yaşar Boz

25-Süleyman Selcuk

26-Zafer Alibeyoğlu

Dr.Mustafa Şahin’in listesi

Asil Üyeler                                    Denetleme Kurulu Asil Üyeler

1-Mustafa Şahin                            1-Mehmet Erdil

2-Mustafa Yanmış                         2-İdris Çevik

3-Ahmet Yaşar Zengin                   3-Mustafa Takaoğlu

4-Mazhar Yıldırımhan

5-Hasan Tahsin Sanisoğlu

6-Namık Kemal Gedikoğlu

7-Cevdet Cemal Cansız

8-Abdulkadir Gündüz

9-Halil Yaroğlu

10-mehmet Çevik

11-Mehmet Balcık

12-Fatih sultan Yılmaz

13-Mehmet Ali Yıldız

14-Mustafa Bakkaloğlu

15-İbrahim Kara

16-Ali kemal Karataş

17-Erkan Kıral

18-Aydın Mutlu

19-Selahattin Müftüoğlu

20-İbrahim Çelebi

21-Musa Yaz

22-Fevzi Orhan

23-Şeref kabaoğlu

24-Faruk Eroğlu

25-Mehmet Kara

26-Mehmet İbrahimağaoğlu

KONGREDEN GÖRÜNTÜLER

FotoHaber: Kemal Çuman/Çaykara Gazetesi


Son Güncelleme: 21:35 17 Ocak 2011
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.