şatıroğlu inşaat
çaykara Serdar elektronik
Çaykara Gazetesi

Merkez Muhtarından Çarpıcı Açıklamalar

Merkez Muhtarından Çarpıcı Açıklamalar

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ülke genelinde kapatılacak As

kerlik Şubeleri içerisinde Çaykara Askerlik Şubesi de bulunuyor. Konu ile ilgili sitemize açıklama yapan Merkez Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ”Dernekpazarı İlçesi ile Çaykara İlçesi nüfusuna kayıtlı erkek vatandaşlara hizmet yapan Askerlik Şubesinin kaldırılması bölgemiz insanını üzüyor. Geçmiş yıllar içerisinde bankalar, Telekom, Fiskobirlik, Tarım Kredi, Orman Ağaçlandırma Şefliğinin kapatılması şimdi de Askerlik Şubesinin Of’a taşınmasının gündeme gelmesi sırada hangi kurumların olacağı sorusunu aklımıza getiriyor.

Yıllardır ilçe olan Çaykara’mızda ne yazık ki hizmetler sona kalmasıyla donakalmıştır. 4 Beldesi 32 köyü bulunan Turizm bölgesi olan Çaykara’ya ne yazık ki henüz bir uzman doktor dahi verilmemiştir. Bu alanda da mevcut olan haklar geri alınıp bizleri ilçe dışına seferber etme durumu ile karşı karşıya bırakmaktadırlar. 10 km mesafede olan Taşhanpazarı Beldesine hastane açılarak Diyaliz Merkezi olması sağlanmıştır. Yine aynı beldeye dere yatağı kuvvetlendirilerek TOKİ evleri inşaatı ile Anadolu Öğretmen Lisesi açılmıştır. Bunu da Çaykara’da Anadolu Lisesi açılması ile bayram edenlere duyurmak istiyorum. Ne yazık ki bu Anadolu Lisesinin binası bile yok. Çok Programlı Lisenin bir katına sıkışmış durumdadır. On yıllık tek başına iktidarın siyasi temsilcileri olanlar ne yapmışlardır. İki tretuarı (dere ıslahı) 1 emniyet binasını Çaykara için yeterli görüyorsalar Çaykara’dan götürülenlere bakarak ellerimizi vicdanımıza koymamız gerekiyor.

Önce kendimizi eleştirerek Çaykaralı işadamları Çaykara ya sahip çıkmamakta, atayan, atanan, seçen ve seçilenler de bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dercesine duruma kayıtsız kalmaktadırlar.

Devletin ekonomik olarak tasarruf politikası nedeniyle kaldırılan Çaykara Askerlik Şubesi Gümüşhane Şiran ve Giresun Alucra’dan daha az mı işlem yapmakta idi. Zira bu ilçelerde de kaldırılma son anda Milli Savunma Bakanına ulaşılması ile durdurulmuştur. Sırada Mal Müdürlüğü var. Çaykara’da sadece Vergi Dairesi kalacaktır.

Şimdi ben Çaykaralıya yöneten yönetilen ile seçen ve seçilene, siyasetçi ve iş adamlarıyla sivil toplum örgütlerine seslenmek istiyorum. Ya hep beraber Çaykara’mıza sahip çıkalım. Çaykara ve Çaykaralıyı her alanda husumetleri bırakarak hak ettiği yere taşıyalım, ya da hep beraber Çaykara ilçesini Çaykara köyü olarak ilan edelim olmayan bağımızla bahçemizle ilgilenelim.

Yetkililer de Çaykara’nın nüfusunu kışa göre değil, yazın akan nüfusuna göre değerlendirirlerse kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak Çaykara’ya hak ettikleri hizmeti vereceklerdir. Benim güzel Çaykara’ma partili partisiz her kim hizmet veriyorsa Çaykara Muhtarı olarak ben Mehmet Savaş Dündar kendilerine minnetle teşekkür ediyorum. Değil elimi, başımı bile taşın altına koyarak kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Bu arada iktidarı döneminde Ülkü Ocakları Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisinde görev yaptığım dönemde milletvekili olan hemşerimiz Nail Çelebi’den on yıldır Trabzon milletvekilliği yaparak bölgemize hiçbir şey vermeyen milletvekillerinin vermediği hizmetlere bakarak Nail beyden özür diliyorum.

Çünkü Nail beyi ilçemize verdiği hizmetleri (koalisyona rağmen) yetersiz gördüğümden tartıştığım, eleştirdiğim için şimdi pişmanlık duymaktayım. O günkü bir Nail Çelebi on yıldır Trabzon milletvekilliği yapanların Çaykara’ya verdikleri hizmetlerin üstünde bir hizmet vermiştir.

Bu ilçe hepimizin. Siyasetçisiyle, bürokratıyla, akademisyeni ile, sivil toplum örgütleriyle, işadamlarıyla, esnafıyla, halkıyla gelin bir olalım, birlik olalım güzel Çaykara’mızda güzel günleri birlikte yaşayalım.

Saygılarıma

Mehmet Savaş Dündar (Ailenizin Muhtarı)

Son Güncelleme: 15:40 3 Haziran 2012
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.