şatıroğlu inşaat
çaykara Serdar elektronik
Çaykara Gazetesi

Milli İttifak Saadet Partisi adayları Çaykara’ya çıkarma yaptı

Milli İttifak Saadet Partisi adayları Çaykara’ya çıkarma yaptı

Çaykaralılarla buluşma ve kucaklaşma kapsamında öncelikle mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda buluşan Saadet Partisi adayları tanışmadan sonra muhtarların sorunlarını dinleyerek çözüm yolları hakkında kendileriyle istişarede bulundular. Muhtarların problem ve sorularını dinleyip cevapladıktan sonra Saadet Partisi 1. Sıra Adayı Muhittin Hamdi YILDIRIM söz alarak muhtara katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti ve şunları söyledi:

  • Ben Çaykaranın evladıyım. Bütün müktesebatımı Türkiye, Trabzon ve Çaykara için kullanmaya hazırım. Erbakan Hoca gibi bir dünya lideriyle 26 yıl birlikte çalıştım. İlmi, iktisadi, siyasi öğrendiğim her şeyi ülkem ve milletim kullanmaya hazırım.
  • Çaykaramız doğa bakımından Dünya güzeli bir yer olduğu bilinmektedir. Ama Çaykaramız devamlı göç veriyor. Bu göçün önlemesi için çok önemli projelerimiz vardır. Bunları ilk olarak Baba ocağında açıklamaktan büyük mutluluk duyacağım. Öncelikle Trabzon bir tarım ve sanayi bölgesi haline getirilecektir. Çay ve fındık bölgemizin en büyük geçim kaynağıdır. Fakat bunlara gereken eğer ve fiyat asla verilmiyor ve bunlar işsizliği önlemede çaresiz kalıyor.
  • Çaykara Solaklı vadisindeki bitki florası zenginliği bizim en önemli zenginliğimizdir. İki yıldan beri Bilim Adamlarıyla bizzat yaptığım araştırmalar göstermiştir ki, Solaklı vadisinde 138 adet endemik bitki vardır. Her bir çiçeğin ilaç sanayinde Çaykaramıza ve bölgemize kazandıracağı ekonomik değer 20 Milyon $ üzerindedir. Yüz ayrı çiçek burada kurulacak olan bir ilaç fabrikasında değerlendirildiğinde petrolden daha büyük bir zenginliğin elde edileceğini bilmek gerekir. Bunun için önümüzdeki dönemde Milli Görüş iktidarında ilk olarak bu bitki örtüsünü ekonomiye kazandırmak üzere çok yönlü entegre bir ilaç fabrikası kuracağız. Bu tesis hem Çaykaramızı hem Trabzon’umuzu hem de ülkemizi uçuracak bir tesis olacaktır. Çaykaralıyı da dünyanın en zengin insanı haline getirecek bu tesisleri Milli Görüş Saadet Partisinden başka hiçbir kimse yapamaz ve başaramaz. Bu çalışmayla göç ve işsizlik önlenecek, insanımız daha da zenginleşecektir.
  • Ayrıca Of ilçemizde Erbakan Hocamızın tavsiyesi üzerine kuracağımız Uluslar arası Bir İslam Üniversitesi projesinin Manevi İlimler Fakültesini Çaykaraya kazandırarak vaktiyle Çaykarada olan yüzlerce alimin kurduğu medreseleri de ihya edeceğiz. Böylece genç nesillerimizi milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirmiş olacağız.
  • Bunun yanında Sultanmurat yaylasında bulunan külliye inşaatının tamamlanmasının ardından Çaykara’da yetişen 150’nin üzerinde bilim adamı ve hocalarımızı toplayarak ilçe ve bölge sorunları hakkında çok geniş çalışmalar yapacağız” dedi.

Muhtarlarla yapılan bu toplantının ardından, Çaykara Kaymakamı Mustafa Gül ‘ü ve Müftülüğü ziyaret eden Saadet Partisi Adayları daha sonrasında esnaf ve Çaykara halkıyla kucaklaştı. Baba ocağından destek ve dualarla ayrılan Muhittin Hamdi Yıldırım ve diğer adaylar bu kucaklaşmadan büyük bir memnuniyet duyarak araziye dönerek çalışmalarına devam etti.

Kaynak: Çaykara Gazetesi

Son Güncelleme: 10:54 5 Mayıs 2015
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet Karal dedi ki:

    Allah’a şükürler olsun. Yeniden uyanıyoruz.

BİR YORUM YAZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.