Çaykara Dernekpazarı Çaykara Köyleri Çaykara Köyleri Haritası Çaykara Nerede Uzungöl Çaykara nedir
DOLAR
7,4741
EURO
9,0242
ALTIN
441,59
BIST
1.524
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon
Yağışlı
8°C
Trabzon
8°C
Yağışlı
Salı Hafif Yağmur
8°C
Çarşamba Karla Karışık Yağmur
8°C
Perşembe Karla Karışık Yağmur
10°C
Cuma Az Bulutlu
12°C
reklam

Mehmet Kabaoğlu Beyazay Trabzon Şubesi Başkanı Oldu

Mehmet Kabaoğlu Beyazay Trabzon Şubesi Başkanı Oldu
15.06.2014 08:33
A+
A-

2624Türkiye Beyazay Derneği Trabzon Şubesi’nin Olağanüstü kongresi yapıldı. Kongrede Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi’nin yeni Başkanı Çaykaralı hemşerimiz Mehmet KABAOĞLU oldu.

Türkiye Beyazay Derneği Trabzon Şubesi hizmet binasında (başkanın ofisi) 14 Haziran 2014 Cumartesi günü, saat 14.00’da yapılan kongresinde Başkan Nurcan AKBULUT faaliyet raporunu okudu. İş yoğunluğunun; hizmette hedeflerini aksattığına üzülerek vurgu yapması duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Görevi devralacakların beklentileri karşılayacağına inandığını belirten Başkan Nurcan AKBULUT: “Elimden gelen yardımı yapmaya devam edeceğim” diyerek, sözü Mehmet KABAOĞLU’na bıraktı.,

Farklı fikirler çatışmaya, gerginliğe götüren değil, çözüm üretmeye yönelik olmalıdır.

Mehmet KABAOĞLU Başkan Nurcan AKBULUT’A ve ekibine teşekkür ederek; görev verildiğinde alacakları Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi Bayrağını yükseklere taşımak için ekibi ile birlikte canla başla çalışacağı taahhüdünde bulundu ve şöyle devam etti: Dernekçiliğin; birlik beraberlik içinde yürütüldüğünde amacına uygun hizmet üretebileceği malumunuzdur. Farklı fikirler çatışmaya, gerginliğe götüren değil, çözüm üretmeye yönelik olmalıdır. Eleştiriler, saldırı şeklinde değil, yol gösterici yahut yapılmak isteneni anlamaya yönelik olmalıdır.

Dağınık olma lüksümüz hiç yoktur.

Biz engelliler; mesafeyi taşınarak, ağırlığı taşıtarak ve tahammülü taşırarak hayatı pahalı yaşayanlardanız. Nasıl mı?… engel çeşidimiz ne olursa olsun; her an, bir başka engeli doğuracak duygusal ve fiziksel travmalarla karşılaşma ihtimalimiz, engelsizlere göre çok daha fazladır. Dağınık olma lüksümüz hiç yoktur.

Üyelerine sağlayacağı eğitimle sosyal hayata katılımlarını arttırmak, yaşam kalitelerini yükseltirken tehlikeye maruz kalma ihtimallerini oldukça aşağıya çekmek, bağımsız hareket yeteneği kazandırmak, üretimin ve istihdamın içinde yer alarak kendine, millete, vatana yararlı bir birey, ülke kalkınmasına da yardımcı olma huzurunu tattırmayı amaçlamaktayız.

Biz engelliler ne kadar çok eğitilirsek, yetiştirilirsek, bilinçlendirilirsek ve kendimizi ne kadar çok geliştirir, becerilerimizi ne kadar fazlalaştırırsak; o kadar az sorun yaşarız. Hem kendimiz hem birlikte olduklarımız o kadar saadet içinde, mutlu; ruhen ve bedenen o kadar da sağlıklı olur. Tabii ki, bunları gerçekleştirmek için erkân, mekân ve imkân sahibi olmamız lazım. Erkân denildiğinde organizatörü, koordinatörü, projeciyi, öğreticiyi; mekân denildiğinde binayı/salonu, teçhizatı, mefruşatı, vasıtayı; imkân denildiğinde kaynağı, desteği ve gönüllülüğü anlıyoruz.

Trabzon halkının desteğini bekliyoruz

Mekân ve imkân noktasındaki eksikliklerini, yardım ve bağış için başvuracakları yöre, bölge ve Trabzon halkının duyarlılığı sayesinde giderebileceklerinin altını çizen Mehmet KABAOĞLU; sözlerine şöyle devam etti: Bu hedefler doğrultusunda, Türkiye Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi’nin arzu edilen yerde görülebilmesi; birlik ve beraberlik içinde; aktif rol alma esasına dayalı, bahse konu çalışmaların yapılması yanında; farkındalık oluşturmakla mümkündür.

Adil, şeffaf ve paylaşımcı hizmet anlayışı vaadi ile çıktığımız bu yolda; bütün enerjimizi ve kaynaklarımızı; birbirimizi tebessüm ettirmeye harcayacağız.

Sorunları asgariye indirecek çözümün adresi olarak gördüğümüz ve planladığımız komisyonlar şunlardır.

1- Kurumsal farkındalığı artırıcı politikalar ile finans kaynakları üretme; müteşebbislerle ve siyasilerle ilişkiler komisyonu,

2- Basın yayın, halkla iletişim; davranış bilinci oluşturma ve her türlü şiddeti önlemeye yönelik faktörleri irdeleme komisyonu,

3- Ulaşım, sağlık, çevre ve yapıların engelli erişimine uygunluk çalışmalarını izleme; istismarı önlemede yapılabilecekleri tespit; görüş sorma, bildirme komisyonu,

4- Bilişim, sosyal medya, engelli teknolojisi araştırma, istatistik ve veri tabanı oluşturma komisyonu,

5- Kadın girişimciler yetiştirme teşvik ve ortak faaliyet geliştirme komisyonu,

6- Yöre kültürünü, sanatını örneklerle yaşatma; tarihi eserleri, mekânları tanıtma; müze ve kütüphane oluşturma; gezi ve tur tertip komisyonu,

7- Hukuki talepleri karşılama; ortam, kişi ve alan güvenliğinde uyulacak usul ve esasları belirleme ve hakları konusunda engellileri bilgilendirme komisyonu,

8- Sportif etkinlikler, müsabaka ve yarışmalar; taraftar aktiviteleri; milli ve özel günlerde temsil, protokol; tören ve kutlama programları icra komisyonu,

9- İstihdamı kolaylaştırıcı beceri, yetenek, meslek ve vasıf kazandırıcı eğitim, proje ve kurs çalışmaları ile sosyalleştirme uygulamaları tasarım komisyonu,

10- Yeni üye tercih; yardım bağış işlemleri ve plan bütçe hazırlama komisyonu.

Dernekler Kanunu gereğince oluşturulması zorunlu yönetim ve denetleme kurulu haricinde; her üyenin ilgi alanı doğrultusunda katılımının esas olacağı yukarıda belirtilen on komisyon(komisyonlar kendi içinde çalışma guruplarına ayrılabilir.) oluşturulacaktır. Mevcut üyelerle faaliyetlerine başlayacak olan komisyonlar kendi aralarında seçecekleri bir başkanla yönetim Kurulundan bağlı olacağı bir Başkan Yardımcısına karşı sorumlu ve irtibat halinde iken; her komisyon görev alanına giren çalışmalarını, ortak görüşlerini, tespit ve önerilerini; yılda dört kez olmak üzere her üç ayın sonunda düzenleyecekleri raporla yönetim kuruluna sunacaklardır. Yönetim kurulu; kamu yararı önceliği ile derneğin mali ve iş hacmi durumunu dikkate alarak; uygun göreceği tekliflerin gerçekleştirilmesi için gerekli kararı alıp, resmi ve özel kurumlar nezdinde girişimleri başlatacaktır.

Çağın gerektirdiği bakış ve düşünce etrafında kenetlendiğimizde, aktif rol alma esasına dayalı yönetim ve denetim anlayışının benimsendiği çalışma programımızla ulaşamayacağımız hiçbir hedef kalmayacağı inancındayım diyerek sözlerini şöyle bitirdi.

Sonucun derneğimize hayırlı uğurlu olmasını diler; ekibim ve şahsım adına tekrar sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Daha sonra yapılan seçimde Mehmet KABAOĞLU Türkiye Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi Başkanı oldu.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi yönetimi şu isimlerden oluştu:

Mehmet KABAOĞLU, Faysal ARAZ, Fatih ARS, Yusuf ŞAFAK, Emine Betül KOÇ, Avni AYAZ, Birsen YILDIZ, Ali KURNAZ, Sadullah AYYILDIZ, Ayşe KESKİN, Rukiye ÇELİK, Ümit Soner EROL, Mustafa Kemal KABAOĞLU, Nurten KAYA; Hüseyin ŞİMŞEK, Vedat KARA, Aydın ŞAŞ, Alaattin MÜRTEZA, Nuriye KURNAZ, Fatih KESKİN.

Canla başla çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın

Divan Başkanının sonucu açıklaması ardından söz isteyen Mehmet KABAOĞLU teşekkür konuşmasında şunları söyledi.

Sayın Divan;Değerli Hazirun; Kıymetli Basın Mensupları.

Gösterdiğiniz özveri ve olgunlukla; Türkiye Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi Başkanlığının olağanüstü Genel Kurul toplantısını adeta bir kardeşlik havasını andıran; huzur ve güven içinde başlatıp, bitirmiş olmanızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Görev değişikliği sonucunu doğuran bu güne kadar; yönetimde görev alan başkan ve üyelerine hizmetlerinden dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Devraldığımız Türkiye Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi bayrağını şanına yakışır şekilde taşıyıp, layık olduğu seviyede yarınlara bırakmak için canla başla çalışacağımızdan hiç şüpheleri olmasın.

Katılımcı demokrasinin gereği; seçim sonrası her şey Beyaz Ay Derneği Trabzon Şubesi için olacak. Ne kadar farkı düşünürsek düşünelim; bu günden sonra değişik malzemelerden oluşan, lezzeti tarifsiz; bir nevi aşure gibi olacağız. Çeşitlilik ve çok seslilik insanlığın sorunlarına çözüm bulma ufku açar. Derneklerin saygınlığı; üyelerinin gönüllülük esasına dayalı hizmet anlayışı ile bir araya gelmeleri ile oluşan doğal sinerjinin; uygulanan metot ve yöntemlerle işlenerek (etkinlik, faaliyet v. s.) morale, heyecana, tutkuya, neşeye, cesarete, kendisiyle barışıklığa, yaşama sevincine dönüştürülmesi ile sağlanır.

Toplum bize ne kadar sahip çıkarsa; biz kendimizi o kadar ifade etmişiz demektir. Toplumda ne kadar biliniyorsak; kendimizi o kadar kaynaştırmışız demektir.

Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hoşça kalın. Mehmet KABAOĞLU

Yorumlar
× YASAL UYARI ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.