Çaykara Dernekpazarı Çaykara Köyleri Çaykara Köyleri Haritası Çaykara Nerede Uzungöl Çaykara nedir
DOLAR
8,0580
EURO
9,6752
ALTIN
460,38
BIST
1.408
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon
Çok Bulutlu
21°C
Trabzon
21°C
Çok Bulutlu
Pazartesi Çok Bulutlu
20°C
Salı Çok Bulutlu
24°C
Çarşamba Gök Gürültülü
15°C
Perşembe Gök Gürültülü
15°C
reklam

Muhteşem birlik gecesi

Muhteşem birlik gecesi
09.03.2019 13:57
A+
A-

Trabzon`da bulunan Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Dayanışma Gecesi adı altında bir organizasyon gerçekleştirdi. Canan Güven Kalaycı’nın sunduğu ve Trabzon`da düzenlenen dayanışma gecesine yaklaşık 600 kişi katıldı.

Geceye Trabzon Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Ak Parti Ortahisar Belediye Başkanı ve adayı Ahmet Metin Genç, Çaykara Belediye Başkanı ve adayı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı ve adayı Dr. Mehmet Aşık, Çaykara CHP Belediye Başkan adaya Hasan Düzgün, Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Saka, KTÜ Öğretim Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Trabzon, Çaykara, Dernekpazarı Daire amirleri, Muhtarlar.ve çok sayıda davetliler katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin Birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Dernek Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin: “Çaykara-Dernekpazarı kültür ve dayanışma derneği yemekli eğlence programında nezaket örneği göstererek katılan siz değerli hemşehrilerimi yönetim kurulu adına saygı ile selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz” diyerek katılımcıları selamladı.

PROGRAM KONUŞMACILARI

Çaykara Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Savaş Dündar’ın okuduğu Çaykara konulu şiirden sonra Prof Dr. Hikmet Öksüz Çaykaranın Tarihçesi ile ilgili kısa bilgiler sundu.

-Dernek Başkanı Dr.Ahmat Yaşar Zengin, Trabzon Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Ak Parti Ortahisar Belediye Başkanı ve adayı Ahmet Metin Genç, Çaykara Belediye Başkanı ve adayı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı ve adayı Dr. Mehmet Aşık, Çaykara CHP Belediye Başkan adayı Hasan Düzgün, SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Saka, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu sırasıyla birer konuşma yaptılar.

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu “Çaykara ve Dernekpazarı insanımız seçkin insanlardır. Hayatın her alanında özellikle bürokratik hayatta çok önemli yerler edinmişlerdir. Birbirlerine olan bağlılığı ve içlerinde taşıdıkları vatan sevgisi ile daima adlarından söz ettirmişlerdir. Böyle bir birlikteliği, dayanışmayı ortaya koydukları için kendilerine teşekkür ediyorum’’dedi.

GECEYE KATILAN SANATÇILAR

Cemal Kaygusuz, Aslan Ardıç, Yakup Atalay, Ayten Cansız, Musa Gömleksiz, Mustafa Öztürk ve Prof Dr. Orhan Durgun’un horan ekibi katılanlara eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Çaykara-Dernekpazarı sanatçıları birbirinden güzel şarkı ve türkülerle davetlilerin coşturdu horan ve vaybeni ve program sonunda atmalı türkülerle gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Muhteşem birlik gecesi 1Haber: Çaykara Gazetesi

Fotoğraflar: Ali Rıza Altınsoy

Başkan Ahmet Yaşar Zengin’in konuşması:
“Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğimizin yemekli eğlence programına nezaket örneği göstererek katılan siz değerli hemşerilerimi yönetim kurulu adına saygı ile selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.
Derneğimizin düzenlediği bu geçinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe denk gelmesi tarihi bir tevafuk olduğunu düşünmekteyim. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak konuşmama başlamak istiyorum.
Tek bir mazlumun ahının gök kubbeyi titrettiğini bilen bir Müslüman olarak, dünyanın dört bir köşesinde zulme uğrayan, istismar edilen, Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Bosna Hersek’te Miammar’da çocukların gözü önünde hunharca katledilen tüm annelerin aziz hatıralarının önünde saygı ile eğiliyorum.
Hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler, ülkemiz tarihi bir süreçten geçerken 31 Mart 2019 da yerel yöneticilerimizi belirlemek için sandık başına gidiyoruz.
Demokrasinin bayramı olan bu seçimin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.
Bu süreçte başta merkezi ve yerel yöneticilerimiz olmak üzere hepimize önemli görevler ve sorumluluklar düşmektedir.
Milli birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize halel getirecek her türlü davranış ve eylemden uzak durmalıyız.
Karşılıklı hoşgörü anmayışı içinde her siyasi parti adayı kendi proje ve çalışma ekibinin gücüyle halkımızın tercihini kazanmaya çalışmalıdır.
Rakip tarafı karalayıcı, suçlayıcı, iftira atıcı eylem ve davranışlardan uzak durmalıyız.
Trabzon Büyük Şehir ve ilçe belediye başkanı adaylarının bu konuda olgunluk ve erdem gösterdiklerini görmekten mutluluk duymaktayım.
Yönetici konumunda olan kişilerinde hakaret içermeyen her türlü yapıcı eleştirilerden faydalanarak kendilerini kontrol etmelidir.
Ülkemizin kaynakları kullanırken azami dikkat ve özen göstererek doğru projelere yönlendirilmelidir.
Bağımsız ve bağlantısız bir ülke için başta savunma sanayi olmak üzere her alanda kendi kendine yeten bir Türkiye’yi ortaya çıkarmak zorundayız. Tam bağımsız bir Türkiye için üretim ve tasarruf seferberliği başlatılmalıdır.
Trabzon halkı dürüst, çalışkan, liyakat sahibi adaletten ayrılmayan belediye başkanlarını çoktan hak ettiğini düşünmekteyim.
Önümüzdeki seçimin buna kapı araladığını görmekten ayrıca mutluluk duymaktayım. Dürüst, adaletli, çalışkan halkıyla iç içe yaşayan bir başkan Trabzon halkının 10 yıllık özlemidir.
Belediye başkanlarımız yolsuzlukla mücadele ederken kötüleşmemek, kötülüğe karşı edep ve hukuk sınırları içerisinde cevap vermek, yeni başkanlarımızın en büyük şiarı olmalıdır.
Şehrimize yeni iş sahaları açacak her türlü yatırımcıyı desteklerken kamu kaynaklarını rantiyecilerin değil halkımızın ve kamunun lehine kullandırılmalıdır.
Spor, sanat, kültür şehri olan ilimizde bu alanda yetenekli gençlerimizin önünü açan bir başkana ihtiyaç duymaktadır.
Aynı zamanda tarım ve  hayvancılık şehri olan ilimizde geleneksel tarım ürünlerimiz modern tarım teknikleri ile buluşturularak genç nesillere aktarılmalıdır.
Çocuklarımızın kaliteli, sağlık, genetiğiyle oynanmamış leziz gıdalarla tanıştırmalıyız.
Bu konuda hazırlanacak her türlü projeye öncülük etmek ve katkı sunmak zorundayız.
Fast-Food kültürüyle sağlıksız beslenen genç nesillerimizin büyük bir tehlike içinde olduğu acı bir gerçektir.
Gençlerimizi geleneksel tatlarımızla buluşturarak onların sağlıklı, çalışkan, üreten birey olarak topluma kazandırmalıyız.
Yukarıda bir kısmını dile getirmeye çalıştığım pek çok konuda belediye, üniversite, sivil toplum kuruluşları harekete geçirilerek Trabzon’umuzun refah seviyesi yükseltilmek zorundadır.
Kısacası seçilecek belediye başkanlarımız halkının yüreğine dokunan, çevreye duyarlı, ne yapacağını iyi planlayan, kaynakları israf etmeyen halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanan bir ekiple çalışmalıdır.
Seçilecek belediye başkanlarımıza seslenmek istiyorum. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim işi ehline verin diye emrediyor.
Siz işi liyakat sahibi dürüst birine verirseniz onun yapacağı her işten sevap kazanacağınız gibi işi hak etmeyen birine teslim ettiğinizde o kişinin yaptığı her hatadan ve günahtan da sorumlusunuz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin kuzu postuna bürünmüş birer düşman oldukları acı gerçeğini 15 Temmuz hain darbe girişimi ile millet olarak öğrenmiş bulunmaktayız.
Batılı emparyalist devletler genelde İslam Coğrafyasında özelde de ülkemize yönelik hain emellerine ulaşmak için yoğun bir faaliyet içinde oldukları tarihi bir gerçektir.
Osmanlıya ihanet eden Arap Coğrafyası şuan bedelini ne yazık ki çok ağır olarak ödemektedir.
Bu gün benzer ihanet içinde olan PKK,YPG’li vatan hainlerine bu tarihi gerçeği hatırlatmanın vatan borcu olduğunu düşünmekteyim. Bu coğrafya ve mazlum halkların tek ümidi Türkiye’mizdir.
Suriye’de, Irak’ta, Lübnan’da Filistin’de Sudan’da Miamarda, Doğu Türkistan da pek çok Müslüman kardeşimiz zulüm altında öldürülmekte, ülkelerinden sürülmekte, malları, canları ve namusları hiçe sayılmaktadır.
Bu insanlık trajedilerinin mimarı ve mühendisleri ABD, İngiltere, İsrail, AB ülkeleri olduğu açık bir gerçektir. Taşören’lerinin İslam Coğrafyasından çıkması içimizde kanayan bir yaradır.
Bu tarihi gerçekleri hiçbir zaman unutmayan milli birlik şuuruyla hareket eden bilgi ve becerileri ile donanımlı bir nesil yetiştirmek derneğimizin en büyük ülküsü olmuştur. Biz Çaykaralılar olarak  “eğitimden yoksun insanların ölünceye kadar şahsiyetsiz yaşamaya mahkûmdur” anlayışından hareket ederek; önce eğitim ve öğretim diyen dedelerimizin torunlarıyız.
Bu anlayışla (+) bilim aklını kullanan beynini hiçbir grubun çıkar çevresi ve cemaate kullandırmayan liyakat sahibi, vatansever, ahlaklı gençler yetiştirmek zorundayız.
Bu felsefe ile yetişen gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi muasır medeniyet seviyesi üzerine çıkaracağına inancım tamdır.
Çalışmalarımızda bize her türlü desteği veren Çaykara Dernekpazarı hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Seçim çalışmalarını yürüten belediye başkanı adaylarına, belediye meclis üyelerine ve muhtar adaylarına başarılar diliyorum.
Mübarek üç ayların başlangıcında olduğumuz bu günlerde Rabbimiz birlik ve beraberliğimizi artırsın, hepimize bol ve bereketli helal kazanç nasip eylesin.
Hepinize gecemize katılımınızdan dolayı Çaykara –Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği adına teşekkür eder saygılarımı sunarım.“

Yorumlar
× YASAL UYARI ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  1. Çaykaralı dedi ki:

    Sahneyi organize eden müzisyenler Turan Kanberoğlu ve Erol Akyüzü de unutmayalım, onlar da Çaykaranın evladı