ÇaykaraDernekpazarıÇaykara KöyleriÇaykara Köyleri HaritasıÇaykara NeredeUzungölÇaykara nedirWhatsApp Link Oluşturma
DOLAR
28,9846
EURO
31,2142
ALTIN
1.864,65
BIST
7.913,76
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon
Çok Bulutlu
16°C
Trabzon
16°C
Çok Bulutlu
Pazar Çok Bulutlu
15°C
Pazartesi Çok Bulutlu
15°C
Salı Yağmurlu
13°C
Çarşamba Çok Bulutlu
15°C
reklam

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu İle Röportaj

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu İle Röportaj
06.11.2009 22:09
A+
A-

29 Mart 2009 yerel seçimlerde Çaykara Belediye başkanı seçilen sayın Namık Kemal Gedikoğlu’na yaptıklarını ve gelecekle ilgili projelerini sorduk

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu İle Röportaj 1

Çaykara Gazetesi: 29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildiniz, bu önemli göreve seçilmeniz dolayısıyla sizi tebrik eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.Öncelikle değerli okuyucularımıza kendinizi tanıtırmısınz?

Gedikoğlu: Çok teşekkür ediyorum,sizin görevinizin de çok önemli olduğunu biliyorum, Bende sizlerin çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Ben 1957 yılında Çaykara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimi Çaykarada tamamladım. 1977 yılında Balıkesir Askeri saymanlığında muhasebe memuru olarak göreve başladım.l979 yılında Burhaniye vergi dairesine vergi memuru olarak tayin oldum. Aynı dairede Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildim ve aynı görevde çalışmakta iken 01.12.2008 tarihinde görevimden istifa ettim.29.Mart 2009 yerel seçimlerinde Çaykara’ya Belediye Başkanı seçildim. Evliyim, biri kız biri erkek iki çocuğum var.

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu ,Çaykara belediye başkanlığına seçildiniz, Önceden seçilen belediye başkanlıklarında olduğu gibi toplumda bir kanaat var, belli kesimin başkanı diye siz açık yüreklilikle bu konu hakkındaki düşüncelerinizi açıklarmısınız?

Gedikoğlu: Böyle bir şeyin olması mümkün değil, bunu konuşmak bile yanlış, benim yapıma ve hizmet anlayışıma çok ters. Aynı Kurumda 32 yıl, aynı Dairede 30 yıl görev yaptım, görev yaptığım yerin nüfusu kışın 50 bin, yazın 150- 200 bin çıvarındadır, Nüfusu bu kadar yoğun olduğu bir yerde hiçbir kimse ile en ufak bir sorun yaşamadım. Ve Aynı yerde 2009 Belediye başkan adayı oldum, iddialı 3 aday arasında kamuoyundan % 78 ile çıktım. Öğrencilik yıllarımda, memuriyet hayatımda ve sosyal yaşantımda hiçbir zaman ayırım yapmadım, bundan sonrada yapmamda mümkün değildir. Belli bir fikre hizmet etseydim  kozmopolit nüfusa sahip bir yerden kamu oyundan küçümsenmeyecek derecede başarı ile çıkmak mümkün olabilirmiydi , elbette hayır olması da mümkün değil.

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu İle Röportaj 2

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu Çaykara ile ilgili projeleriniz nelerdir? Bu projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladınız mı?

Gedikoğlu: Sorunlarımızı ve eksiklerimizi sizlerde biliyorsunuz, alt yapı, Anadolu lisesi,yüksek okul,sanayi çarşısı, mezbaha ne, su,emniyet binası, jandarma binası vs. Göreve başlar başlamaz çalışmalara başladık, öncelikle Çaykara’nın harita çalışmalarını başlattık,% 80 bitmiş,bu günlerde kalan kısmı tamamlandıktan sonra ,Çaykaranın eksilerini masaya yatıracağız, uzman bir ekip oluşturup nerelere ne yapabiliriz, uzmanların önerileri dikkate alınarak ileriye dönük olarak projelerimizi hayata geçireceğiz. Üç gün sonra ,üç sene sonra bunu yanlış yere yaptık dememek için

şahısların değil toplumun menfaatlerini dikkate alacağız. Yani her şeyi bizim inisiyatifimize göre değil, uzmanların görüş ve önerileri dikkate alınarak kalıcı, ileriye dönük olarak düşüneceğiz. Çaykaranın fiziki görümünü düzeltmek için çalışmalarımız devam etmektedir. Otogarda tabanda 120 m2 olan projenin zemin katında, emanet hane, mescit ve çay ocağı şeklinde park, birinci katına ise değişik amaçlarda kullanılabilecek restaurant veya lokal olarak düşünüyoruz.Söz konusu bina ve çevre düzenlemesi bittikten sonra, Taksiler, Şehir içi ve şehirler arası münübüs ve otobüsler ile köy münübüslerinin tamamı otogara alacağız. Onun için otogarda bu binanın yapılması gerekir. Su ile ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz.

Çaykara Gazetesi: Sayin Gedikoğlu, bilindiği üzere Çaykara yöresinde ne yazık ki sık sık yangınlar çıkmaktadır. Belediye olarak yangınlara zamanında müdahale ediliyor mu? Ayrıca itfaiye personelinin eğitimleri ile ilgili çalışmalarınız varmı?

Gedikoğlu: Belediye olarak yangınlara müdahale ediyoruz, Ancak itfaiye aracımızın tonajı büyük olduğu için köy yollarının dik ve dar olması nedeniyle yangın yerine istenilen zamanda ulaşılması da mümkün olmaya biliyor. Personelde özveri ile çalışarak gerekli özen ve titizliği gösteriyor. Her söylenene de inanmamak lazım.

Yakın zamanda karşılaştığım bir olayı anlatayım. Trafik kazasında hayatını kaybeden  merhum Kemal  kardeşimizin cesedini almak için savcı beyi beklerken vatandaşın biri yanındakine ne bekliyoruz belediyenin ne itfaiyesi nede elemanları var deyince dönüp bakınca yanındaki konuyu kapatmaya çalışmış ilgisi olmayan bir şeyler anlatarak uzaklaştılar. O anda itfaiye köprünün üzerinde, cenaze arabası yol kenarında hazır bekliyordu. Olayı siz değerlendirin. Yanlış anlaşılmasın yapıcı eleştirilere her zaman açığız.

Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu İle Röportaj 3

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu, Çaykara 1948 yılında kurulmuş en eski ilçelerinden biri ama maalesef bir köy görünümünde siz bu görüntüyü değiştirmek için neler yapacaksınız?

Gedikoğlu: Çaykara’nın yerinde saydığı, ilerlemediği söyleniyor, Aksine Çaykara yerinde saymıyor geriye gittiğini iddia ediyorum. Başkaları ilerledikçe bizlerde geri gitmiş oluyoruz. Çaykaranın mevcut görünümünü değiştirmek için,  kaldırımların yayalara terk edilmesi, tehlike arz eden eski binalarında yıkılması, sıvasız ve boyasız binaların tamamlattırılması sağlanacaktır.

Çaykara Gazetesi: Her yıl yerli ve yabancı binlerce insanın tatillerini geçirmek için geldiği İlçemize bağlı uzungöl beldesi var. Bu kadar insan ilçemizden geçiyor ama Çaykara esnafına katkıları yok, ayrıca gelen turistleri ilçemizde barındıracağımız yerimiz, otelimiz yok bunlarla ilgili çalışmalarınız varmı?

Gedikoğlu: Daha önce söylediğim gibi, Çaykaranın fiziki görümünü düzelteceğiz ve özellikle dışarıdan gelen ve Uzungöl’e, yaylalara ve mezirelere giden vatandaşların rahat hareket etmesi için ne gerekiyorsa yapacağız, özellikle yaya kaldırımların yayalara terk edilmesi ve otopark sorunun çözülmesi gelen vatandaşların rahat hareket etmesini sağlayacaktır.

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu Çaykara belediyesi mücavir alanın genişlemesi ile ilgili çalışmalarınız olacakmı?

Gedikoğlu: Harıta çalışmaları sonunda uzmanların görüş ve önerileri doğrultusunda gereği düşünülecektir.

Çaykara Gazetesi:Sayın Gedikoğlu dişarıda yaşayan zengin müteşebbislerimizle Çaykaraya yatırım yapmaları konusunda projeleriniz varmı?

Gedikoğlu: Elbetteki var. Biliyorsunuz biz Karadenizliler olarak her şeyi Devletten beklemeyiz. Bizim müteşebbislerimizden ciddi olarak yararlanacağız. Bu ülkenin ekonomisine ciddi anlamda katkıları olduğu hepimiz tarafından biliniyor. Onlarla gurur duyuyoruz.   

Çaykara Gazetesi: Her ilçede bir yüksek okul olmasına rağmen Çaykara’da yok bununla ilgili çalışmalarınız varmı?

Gedikoğlu: Evet var. Yüksk okulun yanında Anadolu lisesi de açmayı planlıyoruz.

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu son olarak hemşerilerimize neler söylemek istersiniz?

Gedikoğlu:  Sadece Çaykara’da yaşayanların değil, Dünyanın her köşesinde bulunan Çaykara’lı hemşerilerimizin gözlerini üzerlerimizden bir an olsun ayırmadıklarını ve beklentilerinin de neler olduğunun bilincinde olduğumu, sorumluluğumu çok iyi bildiğimi, tarafsızlık ve verimlilik ilkesi çerçevesinde vatandaşa hizmet sunacağımın bilinmesini ve bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşerilerime sağlık, mutluluk ve başarı dileklerim ile saygılarımı sunarım.

Çaykara Gazetesi: Sayın Gedikoğlu, yoğun işlerinizden bize zaman ayırarak projelerinizi ve icraatlarınızı okuyucularımızla paylaştınız. Çaykara gazetesi adına teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Röportaj: Kemal Çuman

e-posta: bilgi6161@gmail.com

Yorumlar
× YASAL UYARI ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.