ÇaykaraDernekpazarıÇaykara KöyleriÇaykara Köyleri HaritasıÇaykara NeredeUzungölÇaykara nedirWhatsApp Link Oluşturma
DOLAR
32,8221
EURO
35,1421
ALTIN
2.449,46
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
reklam

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genç, seçim startını Çaykara’dan verdi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Genç, seçim startını Çaykara’dan verdi
22.01.2024 23:43
A+
A-
Ortahisar Belediye Başkanı ve AK Parti  Trabzon Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Çaykara ve Dernekpazarı teşkilatlarını ziyaret etti. Başkan Genç konuşmasında, Çaykara yetiştirdiği insan gücüyle bilgi birikimiyle beraber Türkiye’ye hizmet eden böyle güzel bir ilçe. Böyle güzel insanlar yetiştiren, milletine güzel insanlar yetiştiren güzel bir ilçede 32 mahallesinin ulaşım konusunu vatandaşımızın hak ettiği şekilde kalan kısımlarını bu dönemde bütün gücümüzle beraber yerine getireceğiz. Uzungöl’ü koruyacağız, Çaykara’ya doğal gaz ve teleferik getireceğiz”

 

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren üst üste yirmi iki yıl iktidarda kalıp yine aynı başarıyı gösterdiğini kaydeden Başkan Genç, “21. yüzyılda vatanına, milletine inanmış, bu topraklara hizmet etmeye inanmış ama üzerine hem inancının hem de medeniyetinin yüklediği sorumluluk bilinciyle yola çıkmış kıymetli Cumhurbaşkanımızın partimizin yola çıktığı andan itibaren yol arkadaşı ve dava arkadaşı olmanın mutluluğu ve gururuyla buradayız. Kutlu bir liderle yola çıktık ilçemizle olan hukukumuz, Çaykaramızın şehrimiz nezdindeki durumunu ve bu ilçenin yetiştirdiği insanların hem şehrimize hem ilçemize yaptığı başarılı işlerle beraber önce çıkan Çaykaramız’da çalışmalarımıza başladık. Bu saçlarımız AK Davamızın içinde aklandı çok şükür. Ne mutlu bize ki, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sayesinde hem Çaykaramızda ve bütün şehrimizde mahcup olmadık. Mahcup olmadık ki, aynı anlayış ve kararlılıkla en son 28 Mayıs Seçimlerinde milletimiz tarafından yeniden tescillendi. Bu büyük bir gururdur. Dünya siyasi tarihinde iktidara geldiği andan itibaren 22 sene aralıksız iktidarda kalıp da yine aynı başarıyı sağlamış başka bir siyasi oluşum yok. Bunun temelinde güven ve itimat vardır. Toplum nezdinde bir itibar varsa onun temelinde toplumun bize itimadı vardır. Size itibar duyulması için önce güven duyulması lazım. Ogüven, Cumhurbaşkanımıza ta çocukluk yaşlarından gençlik yaşlarından ta siyasete girdiği andan İstanbul İl ve Belediye Başkanlığından ve partimizin kuruluşundan itibaren milletimizin gönlünde artarak devam ediyor. Bu büyük bir mutluluktur. Siyaset yapanlar için de büyük bir gururdur. Yarın bayrağı devredeceğimiz genç kardeşlerimiz için de aynı zamanda büyük bir örnektir. Bu itimadı ele alarak çalıştık, çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Vatandaşımıza halkımıza hizmet etmenin gayretindeyiz.”

“GÖNÜL HUZURUYLA SANA DEVREDECEĞİM” DEDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun çok güzel hizmetler yaptığını belirten Genç, “Bu güzel toprakların evladı bu dönem Murat Zorluoğlu Başkanımızla çok güzel hizmetler yaptık. Hem Çaykaramızda, hem il genelinde, hem de Ortahisar’da çok güzel hizmetler yaptık. Ben bu vesileyle çalışmalarında sürekli istişareyle beraber şehrimizin her tarafına hizmet eden Çaykaramızın evladı Murat Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Cumhurbaşkanımız tarafından bana adaylık vazifesi tevdi edildiğinde ilk olarak başkanımızı aradım. Ve bana aynen şunu söyledi. ‘Beraber bu dönem çalıştık, inşallah büyük bir gönül huzuruyla beraber bu vazifeyi sana devredeceğim ve 31 Mart’a kadar Trabzon’da en iyi oyu almak için bütün gücümle beraber arkanda olacağım’ dedi. Ben de kendisine şehrimize yaptığınız hizmetler gibi yarın daha üst düzey görevlerde de ülkemize ve bu vatana hizmet etmeyi Allah size nasip etsin dedim.” dedi.

“ULAŞIMIN KALAN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Çaykara’nın ulaşım sorununu bütünüyle beraber çözeceğini kaydeden Başkan Genç, “Çaykara hakikaten Trabzon’umuzun gözde ilçesidir. Sadece Trabzonlulara hizmet eden bir ilçe değil, Çaykara yetiştirdiği insan gücüyle bilgi birikimiyle beraber Türkiye’ye hizmet eden böyle güzel bir ilçe. Böyle güzel insanlar yetiştiren, milletine güzel insanlar yetiştiren güzel bir ilçe. Onun için mübarek beldedir. Bu güzel topraklar aynı zamanda hizmet bekliyor, icraat bekliyor. Coğrafyanızın zor şartlarını bilen Maçkalı bir kardeşiniz olarak inşallah Çaykara’nın 32 mahallesinin ulaşım konusunu vatandaşımızın hak ettiği şekilde kalan kısımlarını bu dönemde bütün gücümüzle beraber yerine getireceğiz.” diye konuştu.

“ÇAYKARA’YA DOĞALGAZ VE TELEFERİK GETİRECEĞİZ”

Çaykara’ya doğal ve teleferik getireceğini ifade eden Başkan Genç, “Allah’ın nasibiyle bir hedefimiz var. Tabi Uzungöl gibi. Allah’ın bu topraklara nasip ettiği büyük bir doğal güzelliğimiz ve turizm merkezimiz var. Burayı tabiri caizse küçük çocuk gibi korumamız, kollamamız lazım. Tabi ki, bütün bu nimetler bu güzellikler evvel emirde bizim hemşehrilerimiz için, başta Çaykaraların ve bütün vatandaşlarımız içindir. Ama bu güzel merkezimize gelen 3 milyonu aşan insan var. Bunların getirisini hesap etmemiz lazım. Buraya gelenleri başta ulaşım ve konaklama olmak üzere en iyi şekilde ağırlamak lazım. Teleferik gibi güzel projeleri kazandırıp bunun gelirlerini ilçe belediyelerine aktarılması kanaatindeyim. İnşallah bu şekilde de yapacağız. Artık doğalgazı da Çaykaramızla beraber buluşturacağız. Çünkü bu da çok önemli bir konu. Bir belediye Bir belediye başkanının yönettiği şehirde en temel iki görevi vardır. En temiz içme suyunu sağlamak ve en temiz havayı solumasını sağlamaktır. Artık bu zamanda kömür kokularından arındırılmış, temiz havası olan bir Çaykara’nın olması lazım. Bu da doğalgazın süratle ilçemize kazandırılmasıyla mümkün. En önemli çalışma alanlarımızdan bir tanesi olacak inşallah. Çaykaramıza daha güzel hizmetler kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA DİMDİK DURUYORUZ”

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Trabzon’dan en yüksek oyu almak için gayret edeceğine dikkati çeken Genç, “Genel merkezimiz, Cumhurbaşkanımız, teşkilatımızın ve halkımızın iradesiyle beraber bu göreve aday gösterildim. Başta il teşkilatımızın, il başkanımızın nezdinde bu iradeyi ortaya koyan bütün teşkilat mensuplarımıza, genel merkezimize ve nihai kararı veren Cumhurbaşkanımıza buradan şükranlarımı arz ediyorum. Bu bir görev aynı zamanda bir sorumluluk. Bu takdire layık olmak ve bu sorumluluğu yerine getirebilmek artık bizim sırtımızda. O nedenle bütün gücümüzle beraber buradan bismillah diyoruz. Bu işi başaracağımızdan eminiz. Ama en yüksek oyla başarmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bunun sözünü Cumhurbaşkanımıza hem telefonda hem de platformda söyledim. Çünkü bu gücü arkamızda hissetmemiz lazım. Bunun için de seçim sonuçları itibarıyla da Ankara’ya gittiğimiz zaman hissettirmemiz lazım. Trabzon yine Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik duruyor ve Trabzon birinci oldu sözünü Ankara’da söyletmemiz lazım”

Başkan Genç, “Bu seçimler sadece bir yerel seçim değildir. Onun için Çaykaramızdan, Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında en fazla, en kararlı şekilde duran Çaykaramızdan bir kez daha bu gücü ortaya koymasını istiyoruz. Güçlenen, bağımsız, kendi kararını kendi veren bir Türkiye istemiyorlar. Çünkü Türkiye güçlü olduğu zaman bütün mazlumların yüzü gülecek ve Türkiye sayesinde ayağa kalkacaklar. Onun için Çaykaramıza güveniyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ise, “Tıpkı 28 Mayıs Seçimlerinde olduğu gibi bu seçimde de rekor oyla Trabzon’umuzu Türkiye’nin gündemine oturtacağız. Sizlerin ve bütün hemşehrilerimizin desteğiyle bundan en ufak bir şüphem yok.” dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’e ziyaretleri kapsamında AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, AK Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk, MHP Çaykara İlçe Başkanı Savaş Öksüz, Büyük Birlik Partisi Çaykara Belediye Başkan Adayı Mehmet Savaş Dündar, Dernekpazarı Belediye başkanı Mehmet Aşık, AK Parti Dernekpazarı İlçe Başkanı Abdullah Akyüz, MHP Dernekpazarı İlçe Başkanı Muzaffer Gür, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda partili eşlik etti.

 

Kaynak: Sabah Gazetesi

 

 

 

 

 

ETİKETLER:
Yorumlar
× YASAL UYARI ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.