ÇaykaraDernekpazarıÇaykara KöyleriÇaykara Köyleri HaritasıÇaykara NeredeUzungölÇaykara nedirWhatsApp Link Oluşturma
DOLAR
32,9290
EURO
35,8808
ALTIN
2.542,43
BIST
11.172,75
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
reklam

Yalancılar Korosundan Detone Şarkılar

1959 yılında Trabzon-Çaykara-Maraşlı köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu, Rize- Güneysu ilçesinde, Lise öğrenimine Çaykara’ da başladı ve Sürmene lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesinde İktisat ve Ekonomi bölümünü bitirdi. 1980 yılında Sağlık Bakanlığı’nda kamu görevine başladı. Çeşitli bakanlıklarda idarecilik, danışmanlık ve müşavirlik görevleri üstlendi. Halen kamu görevine müşavir olarak devam etmektedir. Türk Musikisi alanında çeşitli araştırmaları ve besteleri bulunmaktadır. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) üyesidir. Ud ve ses icra sanatçısıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
14.07.2021 17:14
A+
A-

Yalancılar Korosundan Detone Şarkılar

Şef Kemal Kılıçdaroğlu

Konser salonu CHP genel merkezi!

Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır.

Herkes siyasetçi olabilir fakat devlet adamı olamaz.

Siyaset sanatının teoloji ve felsefe kadar asil olup olmadığı tartışılmış ortak görüş olarak siyasetin kirli bir iş olduğu; hiç bir dini, ahlâki ve yasal norma ve ilkeye bağlı olmaksızın siyasi hedefler için her aracı mubah görmenin siyasal ikiyüzlülüğü gerektirdiği, bu reyonlardan gelenlerin siyasi  eşiği aşıp devlet adamı olamayacağı, geriye dönüp bakıldığında siyasi çöplüğün bu şahsiyetlerle dolu olduğu görülmektedir.

Türkiye yavaşça ve usulca 2023 seçimlerine hazırlanmaktadır.

Türk devleti ve halkı emsali görülmemiş, ardı arkası kesilmeyen bir yalan ve algı siyaseti ile karşı karşıya.

Muhalefet siyaset üretemiyor.

CHP iktidara gelmek için yalanı kendisine politika aracı olarak seçti.

Yok olmuş izan ve şahsiyetleri ile kadim Anadolu halkının beyinlerini çalmaya çalışıyorlar.

İmanlı Türk halkının kafa tasları ile şarap içmeyi planlıyorlar.

Yalan söyle ve tekrarla.

Yalan ne kadar büyükse inananı da o kadar çok olur(!)

Söyle söyle yalan söyle!

Ve tekrarla!

Önce CHP Genel Başkanlığına aday olan Muharrem İnce’yi çeşitli ayak oyunları ile partiden uzaklaştırdılar.

Saray’a giden ve para alan CHP’nin yaydığı yalanlara maruz kalan ve o dönem kamuoyunda çokça tartışılan Muharrem İnce, partisi CHP’yi şöyle anlatmıştı:[5]

“…Yalanın kurgu merkezi aynı yer. CHP Genel Merkezi. Seçim merkezi yalanlarının kurgu merkezi orası. Saraya giden CHP’li. İftiranın kurgu merkezi orası. İnce, Saray’dan para alacak. Saray’dan ne diye para alacağım? Çıkın kardeşim. Mertçe, yüreklice ortaya çıkın.’’ diyerek tepki vermişti.

CHP’ nin yaydığı yalanları yazıya dökmek için beş hektarlık bir ormanın ağaçlarından kâğıt üretip on galon mürekkep ile elli kâtibin aralıksız üç ay yazması lâzım!

Gerçeklikten kopuk bu yalanlar silsilesi gündemi boş yere meşgul edip, devletin ve milletin mental yapısı ile çelik çomak oynarcasına ısrarla sürdürülmesi izandan yoksundur.

CHP’ li solistlerden yalan şarkılar.[1]

1.Yalan: Merkez Bankasındaki doları ucuzdan sattılar.

1.Gerçek: Merkez Bankası doların fiyatını belirlemez. Fiyat piyasada oluşur. MB piyasada oluşan fiyattan dolar satar. Bu nedenle, MB’ nın doları ucuza veya pahalıya sattığına ilişkin değerlendirmeler yanlıştır.

  1. Yalan: 128 Milyar dolar Londra’daki tefecilere satılmıştır.

2.Gerçek: MB’ dan çıkan dövizin kaç para olduğu ve nereye gönderildiği kayıt altına alınmadan çıkış yapması hiçbir suretle mümkün değildir.

  1. Yalan: Devlet kasasındaki para kayboldu.

3.Gerçek: Devlet kasasındaki para asla kaybolmaz, MB’ da  dönen işlemlerin hepsi kayıt altındadır. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici bu iddia hakkında “Nereye gitti, nereye gider, nereden gelir?

O bilgilerin üzerine tahminimiz var ama şimdi söylersek kendi söylediğimiz şeyi kırmış oluruz.” diyerek partisinin bir yalan ve algı kampanyası yürüttüğünü açıklamış oldu.

  1. Yalan: Bu büyüklükteki bir paranın kasadan çıkması ülkedeki finansal güvenceyi tehlikeye atar.
  2. Gerçek: Türk ekonomisine özellikle ABD tarafından yapılan saldırılara karşı korunmak için rezervlerimizin önemli bir kısmını altına çevirmişiz.

CHP ve Kılıçdaroğlu’ n dan 5.Yalan:

-CB Erdoğan Katar emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Tani’ni nin önünde eğildi iddiası.[2]

-ABD öncülüğünde Körfezde bir araya gelen devletler topluluğu Katarı kuşatmış ve Erdoğan Türk askerini göndererek kurtardığı emirin önünde eğilmesi iddiası hayatın olağan akışına aykırıdır.

Erdoğan ne birinin önünde eğilir ne de birine  önümde eğil demez.

CHP ve Kılıçdaroğlu’ n dan 6.Yalan: 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, virüs salgınına karşı acil eylem planı çerçevesinde, TÜYAP Fuar Alanı’na belediye olarak bin yataklı sahra hastanesi kurduklarını ve kullanıma hazır olduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 12 Nisan’da yaptığı bir açıklamada Karalar’ın bir haftada bin kişilik sahra hastanesi kurduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adana Belediye Başkanımız bin yataklı sahra hastanesi kurdu” dediği yerde 19 Kasım’da 2. Güzellik fuarı açılmıştı.[6]

CHP ve Kılıçdaroğlu’ n dan 7.Yalan:

 Sağlık Bakanlığına ait uçaklarla yurt dışından getirilen ve Türkiye’de tedavi edilen vatandaşlarımızın Sağlık Bakanı’nın hemşehrileri ve akrabaları olduğunu iddia etmiş ve kimse inanmamıştı.

CHP ve Kılıçdaroğlu’ n dan 8.Yalan ve fiyasko:

Covit-19 tedavisi için  ‘kahvehanelerde her oyun başında yeni deste kağıt açılsın’ şeklindeki çığır açan (!) önerisi dünyayı sevince boğmuştu.

CHP ve Kılıçdaroğlu’ n dan 9.Yalan:

Yaklaşık iki milyon öğrencinin gireceği sınavdan bir gün önce yaptığı açıklama ile öğrencilerin ve ailelerinin aklını karıştıran ve halkın birlik ve bütünlüğünü bozan ‘Katarlı öğrencilere Türkiye’deki  Tıp Fakültelerinde sınavsız eğitim hakkı verilecek’ iddiası.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı,...Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey AK Parti?

Aranızda biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar…!açıklaması.[4]

Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı: “Katarlıların Tıp Fakültelerine sınavsız ve ücretsiz gireceği tartışmaları gerçek değil. Protokol Katar Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmak üzere eğitim alacak personeli kapsıyor” denildi.

Türk milletinin özünde yalan yoktur.

Diğer taraftan!

Askerimizin, polisimizin ve halkımızın kanına, malına kast ederek asil amaçları vatanı bölmek ve parçalamak olan HDP ve PKK ile düştükleri siyasi çukurda debelenirken HDP’ nin siyasi ambarından nemalanmak için kurdukları pakt düzleminde iktidar olup milleti ve devleti meçhule sürükleyecek bu tehlikeyi vatandaşların dikkatine sunmayı milli bir görev addederim.

Yalan konuşanı Türk köylüsü aralarında para toplayarak mal varlığını satın alır ve bir daha geri gelmemek üzere köyden kovar!

Siyaset sanatı icra edilirken uzmanlık bilgisi; ahlaki üstünlük, ruh yüceliği, edep ve erdem normları ve kişilik devlet adamlığına geçişi sağlayan önemli unsurlardır.

Bu köprüyü geçebilen siyasetçiler devlet adamı olabilir.

CHP sürekli yalan söyleyerek muhalefette iken bile erimekte ve marjinalleşmektedir.

Muhalefete ülke gerçeklerine uygun, rekabete dayalı siyaset yapmasını bu durumun hem kendileri hem de ülke için elzem olduğunu naçizane tavsiye ederim.

 

Saygılarımla.

 

 Kaynakça:

1-)https://talebe.org/serbest-kursu/128-milyar-dolar-yalanlar-ve-gercekler-31294

2-) https://www.youtube.com/watch?v=FXUI7hmnw0U

3-)https://www.yenisafak.com/gundem/milli-savunma-bakanligindan-katarlilara-sinavsiz-universite-yalaniyla-ilgili-aciklama-3649898

4-)https://www.ensonhaber.com/gundem/katar-turkiyede-sinavsiz-ogrenci-okutacak-iddiasi-yalan-cikti

5-)https://www.yeniakit.com.tr/haber/yalan-uretim-merkezi-chp-muharrem-incenin-yillar-onceki-sozleri-yeniden-gundemde-1536581.html

6-)https://www.haberturk.com/adana-haberleri/81806521-sozde-hastane-guzellik-fuari-olduchp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglunun-adana-belediye

7-)https://www.sabah.com.tr/2016/01/08/sarayda-altın-kaplama-klozet-yalanı

ETİKETLER:
Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
× YASAL UYARI ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.